راهنمای خرید کلاه مردانه

خرید کلاه مردانه

کلاه از اکسسوری های جالبی است که تنوع زیادی هم دارد و علاقمندان خاص به خود را نیز دارد. یعنی واقعا کسانی هستند که به اصطلاح آن ها را “کلاه‌باز” می نامیم. در این مقاله مخاطبان ما همان کلاه‌بازان هستند و می خواهیم انواع کلاه و نحوه ی انتخاب آن را به شما آموزش دهیم. با کارشناسان همراه باشید تا اصول خرید کلاه مردانه را برایتان بیان کنیم.

۱- کلاه نمدی

با کلاس ترین و مدرن ترین نوع کلاه برای آقایان همین نوع است. هر جنتلمنی تقریبا یکی از این کلاه ها باید در میان البسه اش داشته باشد. هر چند در قدیم این کلاه مخصوص گنگسترها و کابوی ها بود ولی الان نمادی از مد و فشن و مخصوص خوشتیپ هاست. این کلاه از پشم نرم ساخته شده و بیشتر از اینکه در هر آب و هوایی مناسب سر شما است، جنبه ی زیبایی دارد. اگر در فصل گرم می خواهید کلاه نمدی به سر کنید ما کلاه پانامایی را پیشنهاد می کنیم.

کلاه نمدی
کلاه نمدی

۲- کلاه لبه دار

هدف ساخت این کلاه در زمانی که ساخته شد در امان ماندن سر بازیکنان اسب سوار از شاخه ی درختان بود. این کلاه ها در ابتدا برای حفظ کلاس کاری به کار می رفت که کم کم چشم طبقه ی متوسط جامعه را گرفت و محبوب شد. ابتدا توسط سران انگلیسی پوشیده می شد و تیپ های خاصی با کت و شلوار و یک کلاه لبه دار و عصا در عکس های قدیمی انگلیسی توسط چارلی چاپلین و چرچیل زیاد می بینیم.

امروزه این کلاه ها توسط جنتلمن های مسن تر و با سیبیل کلفت استفاده می شود.

کلاه لبه دار
کلاه لبه دار

۳- کلاه کپ

نوعی کلاه بسیبال که به مرور زمان با فرهنگ مردم و همچنین موسیقی آمیخته شد و الان به عنوان نماد طرفداران آهنگ های زیرزمینی نیز هست. معمولا به صورت کلاهی با لبه ی جلویی و بندی کش دار در پشت سر ساخته می شود. نحوه ی پوشیدن آن متفاوت است و سلیقه ای ولی استایل های خاصی برای پوشیدن آن نیز وجود دارد. مدلVelcrobacks  یکی از مدل های رایج این کلاه است که در قسمت کش دار پشتی آن کمی متفاوت تر است.  در مدل Five Panels ما مواردی شبیه به قلاب را در پشت کلاه می بینیم که این مدل را متمایز تر کرده است. این مدل رایج تر و محبوب تر است.

کلاه کپ
کلاه کپ

۴- عرقچین

از کلاه هایی است که همه ی آقایان باید یکی در میان لباس هایشان داشته باشند. این مدل کلاه میان ماهی گیران،‌ شکارچیان و اکثر کارگران قدیم رایج بوده است و به مرور زمان به لیست کلاه های محبوب میان عوام پیوسته است. قسمت کشی پشت آن که آویزان است سر شما را از سرمای شدید حفظ می کند. این مدل کلاه مخصوص فصل سرد است ولی با این حال به قدری جزو اکسسوری های مد روز قرار گرفته که در فصول گرم هم استفاده می شود.

عرقچین
عرقچین

منبع: مدوپیا

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *