۱۶ رنگ بهاری : در بهار چه رنگ‌هایی بپوشیم؟

لباس مناسب عید امسال

وبسایت پنتون، برای سال ۲۰۱۹، مجموعه‌ای شامل ۱۶ رنگ بهاری ( ۱۲ رنگ اصلی + ۴ رنگ خنثی ) منتشر کرده‌است.زرینچه نیز بر همین اساس، قصد دارد راهنمای پوشیدن رنگ‌های بهاری را با شما به اشتراک بگذارد.
علاوه بر رنگ سال ( مرجانی ) و رنگ‌هایی که با آن ست می‌شوند، بیایید کمی با طبیعت همگام شویم. تزریق اندکی رنگ به کمد لباس‌هایمان می‌تواند سمبلی از گل‌های بهاری باشد. با این کار، همه چیز کمی شادتر به نظر خواهد‌رسید.

۱– رنگ قرمز گوجه‌ای

Fiesta : شماره‌ی Pantone 17-1564

اولین رنگ بهاری، قرمز گوجه‌ای است. یکی از طیف‌های آتشین قرمز که حاوی مقداری تنالیته‌ی نارنجی است. این رنگ تماما بیانگر شور، انرژی و دوستی است. تصویری که از این رنگ در ذهن شکل می‌گیرد، می‌تواند تصویری از یک رقص شبانه در یک جشن باشکوه باشد.
قرمز گوجه‌ای رنگی است که تماما بر استایل شما سلطنت خواهد‌کرد. بنابراین، این دیگر اجزای استایل‌تان هستند که باید با آن همگام شوند، چیزهایی مانند رنگ آرایش و دیگر لباس‌هایتان. این رنگ می‌تواند با رنگ‌هایی مانند مشکی یا زرد نیز ترکیب ایده‌آلی بسازد.

لباس جدید مناسب بهار
لباس جدید مناسب بهار

۲– رنگ قرمز گیلاسی

Jester Red : شماره‌ی Pantone 19-1862

دومین رنگ بهاری ۲۰۱۹ پنتون، قرمز گیلاسی است. چگالی قرمز در این رنگ، بالا بوده و مظهر عمق بخشیدن به رابطه‌هاست. فضای قرمز گیلاسی چیزی حول و حوش شیک، حرفه‌ای، مدرن و درجه‌ی یک بودن است.

لباس زرشکی مناسب بهار
لباس زرشکی مناسب بهار

۳– رنگ زردچوبه‌ای

Turmeric : Pantone 15-1264

این رنگ، در خود چیزی زندگی بخش دارد که بسیار همسو با ماهیت بهار است. رنگی گرم و زیبا که خورشید را خورشید را در ذهن تداعی می‌کند.
طیف‌های زرد چرک، رنگ‌هایی ایده‌آل برای شلوارهای گشاد و دامن‌ها و پیراهن‌های ماکسی هستند. این لباس‌ها با این رنگ، بسیار سرزنده و زنانه به نظر می‌رسند. می‌توانید این لباس‌ها را با رنگ‌های سفید و حصیری ترکیب کنید. از یک عینک نسبتا فانتزی برای این استایل غافل نشوید.

لباس نارنجی مناسب بهار
لباس نارنجی مناسب بهار

۴– رنگ مرجانی

Living Coral : Pantone 16-1546

رنگ بهاری و دل‌فریب مرجانی با شماره ۱۵۴۶-۱۶ که رنگ سال نیز هست، سرزنده، پویا و پرطراوت است. تناژ طلایی و پرتقالی این رنگ، قطعا آن را به سردمدار رنگ‌های بهاری ۲۰۱۹ تبدیل کرده‌است.

لباس نارنجی مناسب بهار
لباس نارنجی مناسب بهار

۵– رنگ صورتی طاووسی

Pink Peacock : Pantone 18-2045

در رنگ شماره ۱۸-۲۰۴۵ پنتون، مقداری به سمت طیف قرمز و بنفش می‌رویم. به طور کلی صورتی هدیه‌ی بهار است و صورتی طاووسی، نوع سرخوش و بازیگوش این طیف!
این رنگ به سادگی در طراحی لباس‌های مردانه و زنانه به کار می‌رود. تنها یک نکته در مورد این رنگ وجود دارد و آن این است که نمی‌توان حجم زیادی از آن را در یک استایل استفاده کرد، چرا که ممکن است حس شرمساری از یک رنگ جیغ را در برخی از افراد ایجاد کند.

لباس قرمز مناسب بهار
لباس قرمز مناسب بهار

۶– رنگ سبز ساقه فلفل

Pepper Stem : Pantone 17-0542

رنگ سبز شماره ۱۷-۰۵۴۲ پنتون، تکه‌ای بامزه از طبیعت است. این رنگ، علاوه بر اینکه تصویری از دشت‌های سرسبز را به ذهن می‌آورد، نماینده‌ی طبیعت و سلامتی نیز هست.
با اینکه سبز ساقه فلفلی به اندازه‌ی سایر رنگ‌های بهاری ۲۰۱۹ روشن نیست، اما در کنار رنگ‌های روشن‌تر و تندتر، کاملا در کانون توجه قرار می‌گیرد. سبز ساقه فلفلی طعم و مزه‌ای منحصر به فرد برای هر استایلی خواهد‌بود.

لباس زیتونی مناسب بهار
لباس زیتونی مناسب بهار

۷– رنگ زرد / طلایی صنوبری

Aspen Gold : Pantone 13-0850

رنگ شماره‌ی ۱۳-۰۸۵۰ پنتون، یک رنگ طلایی است که به طیف خردلی تکیه می‌زند. این رنگ اخیرا رنگ شماره‌ی یک بسیاری از ستارگان سلطنتی و هالیوود بوده‌است.
رنگی شاد، گرم و جذاب که در هر لباسی از پیراهن تا کت جلوه‌ای فوق‌العاده خواهد‌داشت. این رنگ بهاری از لیست ۲۰۱۹ پنتون، حسی از یک هیجان مثبت و انگیزش را فریاد می‌زند.

لباس لیمویی مناسب بهار
لباس لیمویی مناسب بهار

۸– رنگ آبی پرنسسی

Princess Blue : Pantone 19-4150

آبی شماره‌ی ۱۹-۴۱۵۰، رنگی با چگالی بالا، درخشان و سلطنتی است. این رنگ بهاری، اگرچه سرد اما اشرافی و مطلقا زیباست. شما در نحوه‌ی به کار بردن آبی پرنسسی در استایل‌تان مشکلی نخواهید‌داشت، چرا که این رنگ بر هر اندامی به زیبایی می‌نشیند.
با پوشیدن پیراهنی به این رنگ، نوعی از حس اَشرافی موجود در قصرهای سلطنتی را در خود و دیگران زنده خواهید‌کرد.

لباس آبی مناسب بهار
لباس آبی مناسب بهار

۹– رنگ تافی

Toffee : Pantone 18-1031

یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های بهاری لیست ۲۰۱۹ پنتون، تافی است. یک قهوه‌ای گرم و شیرین که به رنگ چوب میل می‌کند. تافی را با سبز ساقه فلفلی ( رنگ شماره‌ی ۶ )، سفید یا مشکی بپوشید.

لباس قهوه‌ای مناسب بهار
لباس قهوه‌ای مناسب بهار

۱۰– رنگ انبه‌ای

Mango Mojito : Pantone 15-0960

بازهم رنگی از خانواده‌ی زرد و پرتقالی!
عمق دلنشینی در این رنگ خوش‌طعم وجود دارد. در این رنگ بهاری ۲۰۱۹ پنتون، به شکل خوشایندی راحت خواهید بود.

لباس زرد مناسب بهار
لباس زرد مناسب بهار

۱۱– رنگ خزه‌ای

Terrarium Moss : Pantone 18-0416

خزه‌ای به عنوان دومین رنگ تداعی کننده‌ی طبیعت در لیست پنتون جای می‌گیرد. این انتخاب، نشانگر ادای احترام ویژه‌ی مد به طبیعت است. 
خزه‌ای ورژن پررنگ‌تری از سبز ساقه فلفلی است. این رنگ به شکل گسترده‌ای در طراحی و تولید مجموعه‌های زنانه و مردانه‌ی ۲۰۱۹ جای گرفته است. این رنگ بهاری به زیبایی با طیف زرد ارائه شده در این لیست ست می‌شود.

لباس سبز مناسب بهار
لباس سبز مناسب بهار

۱۲– رنگ صورتی یاسی

Sweet Lilac : Pantone 14-2808

رنگ شماره‌ی ۱۴-۲۸۰۸ لطافت ملایمی را به یک روز شاد بهاری می‌افزاید. شخصیت این طیف از صورتی، خجالتی و معصوم است و اخیرا کاربرد آن در انواع مراسم رسمی از عروسی تا خاکسپاری افزایش یافته‌است.

لباس صورتی مناسب بهار
لباس صورتی مناسب بهار

۴ رنگ خنثی بهار ۲۰۱۹

رنگ‌های خنثی، همان‌هایی هستند که در نمایش‌های برگزار شده‌ی مد ۲۰۱۹، بیش‌ترین کاربرد را در کنار ۱۲ رنگ بالا داشته‌اند. این ۴ رنگ خنثی بهاری، زمانی خودنمایی می‌کنند که در کنار یکی از آن رنگ‌های روشن و خاص قرار گیرند.

۱۳– رنگ سویا

Soybean : Pantone 13-0919

خنثی اما گرم و بامزه!
انطباق‌پذیرترین و در دسترس‌ترین رنگ برای بهار ۲۰۱۹ است. این رنگ با تمامی رنگ‌های روشن و خاص بالا ست می‌شود.

۱۴– رنگ سورمه‌ای تیره

/ کسوف Eclipse : Pantone 19-3810

این رنگ کلاسیک، آسمان شب را در هنگام تاریکی مطلق به تصویر می‌کشد. سورمه‌ای تیره، بیش‌تر جلوه‌ای زمستانی دارد اما با ۱۲ رنگ اصلی بهار ۲۰۱۹ به خوبی ست می‌شود.

۱۵– رنگ شیری

Sweet Corn : Pantone 11-0106

این رنگ با شماره‌ی ۱۱-۰۱۰۶، حاوی مقداری از تناژ طلایی است و نرمی یک کره را به ذهن می‌آورد. این طیف از شیری، یکی از ترندهای اخیر دنیای مد است که هرگز شما را خسته نمی‌کند.

۱۷– رنگ قهوه‌ای گرانیتی

Brown Granite : Pantone 19-0805

این قهوه‌ای کلاسیک، برگرفته از زمین و رنگی پایه است که هیچگاه قدیمی نمی‌شود و از مد نمی‌رود. این رنگ به دلیل انطباق‌پذیری فوق‌العاده با موقعیت‌های متنوع در این لیست جای گرفته است. این رنگ را بدون نگرانی می‌توانید در خیابان یا یک مراسم رسمی بپوشید.

منبع : بانی‌مد

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *